Nový způsob výpočtu dovolené od 1. 1. 2021

05.10.2020

Zveme Vás na "Snídani s právem" na téma "Nový způsob výpočtu dovolené od 1. 1. 2021"

Dne 1. ledna 2021 nabude účinnosti novela zákoníku práce, která mj. koncepčně a zcela převratně mění způsob výpočtu dovolené, když místo dosavadního výpočtu dovolené ve dnech zavádí výpočet dovolené v hodinách, přičemž nárok na dovolenou se odvíjí od zaměstnancem odpracované doby. Spolu s tím se mění právní úprava krácení dovolené a převedení dovolené do následujícího kalendářního roku. Změnu bude třeba reflektovat v rámci běžné personální praxe, pracovněprávní dokumentace i softwarového vybavení. Jste na tuto změnu připraveni?

Vedle problematiky výpočtu dovolené bude na našem setkání stručně věnována pozornost i dalším pracovněprávním novinkám, které předmětná novela zákoníku práce přináší.

Snídaně se uskuteční v pondělí 5. 10. 2020 od 8:30 do 11:30 hodin v sídle advokátní kanceláře Felix a spol. (U Nikolajky 5, Praha 5)

  • Přednost bude dána dříve přihlášeným.  Snídaně v ceně. 
  • Účast je pro stávající klienty advokátní kanceláře bezplatná, 
  • pro ostatní je cena semináře 500 Kč, 
  • pro členy Hospodářské komory ČR a členy Česko-polské obchodní komory se slevou 50% za 250 Kč.

Potvrďte svou účast ve formuláři níže nebo na adrese snidane@akf.cz

Z důvodů dodržení hygienických předpisů a s tím souvisejících dvoumetrových rozestupů je počet účastníků omezen na 15 osob. 

Přednášející:  JUDr. Jakub Morávek, Ph.D., advokát a společník Felix a spol. advokátní kancelář, je přední kapacitou v oblasti ochrany osobních údajů, v rámci své advokátní praxe se zaměřuje zejména na právo pracovní, občanské a správní. Dva roky působil jako ředitel odboru právní podpory a schengenské spolupráce Úřadu pro ochranu osobních údajů. Je autorem řady odborných publikací. Působí na katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty Univerzity Karlovy a je místopředsedou České společnosti pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení. www.akf.cz

PŘIHLAŠTE SE FORMULÁŘEM NÍŽE, POČET MÍST JE OMEZEN: 

V případě většího zájmu počítáme s dalším termínem semináře a to v pondělí 12. 10. 2020 - o vypsání tohoto druhého termínu Vás případně budeme ihned informovat.

Na závěr nám dovolte Vás ujistit, že dodržujeme hygienická opatření pro zamezení šíření koronaviru: v prostorách kanceláře se pohybujeme zásadně v rouškách, společné prostory jsou pravidelně dezinfikovány. Konferenční místnost bude před konáním akce dezinfikována polymerovým postřikem a metodou germicidního ultrafialového ozařování a je dostatečně prostorná pro udržení doporučovaného vzájemného odstupu, kterému je uzpůsoben i počet účastníků. Místnost je díky francouzským oknům nadstandardně větratelná. K dispozici je dezinfekce rukou a v případě potřeby i jednorázové roušky.